AS „Datorzinību centrs” ar savu pieredzi valodas e-kursu izstrādē piedalās starptautiskā konferencē

Šī gada 21. septembrī notika starptautiskā konference “Valoda, tehnoloģijas un Eiropas nākotne”, kurā tika prezentēts pētījums, ko veicis Eiropas izcilības tīkls META-NET, iesaistot vairāk nekā 200 ekspertus, to skaitā arī Latvijas pētniekus. Viens no pētījuma veicējiem ir Baltijā vadošais tehnoloģiju uzņēmums “Tilde”.

Viens no pētījuma secinājumiem, kas izskanēja konferencē, bija, ka mūsdienās valodas dzīvotspējai ir svarīga tās lietošana jaunajās tehnoloģijās. Tādēļ AS „Datorzinību centrs” šajā konferencē demonstrēja savu pieredzi no praktiskās perspektīvas, proti, valodu e-kursu izstrādē, jo „jau vairāku gadu garumā, sadarbojoties ar labākajiem valodas speciālistiem Latvijā un izmantojot jaunākos rīkus un tehnoloģijas, mēs veidojam metodoloģiski „pamatotus” mācību materiālus valodas apguvei”, skaidro Dace Baumgarte, projektu vadītāja. Valodas e-kursiem ir būtiska struktūra: tēma, leksikons, gramatika, kas papildināti ar attēliem, audio un video failiem, lai apmācamajam būtu saistoši mācīties, kā arī, lai vienu tēmu piedāvātu mācīties dažādos veidos, jo cilvēki uztver mācību vielu dažādi – kinestētiski, audiāli vai piemēram, vizuāli. Tāpat e-kursos parasti tiek iekļauti pašpārbaudes uzdevumi, ar tūlītēju atgriezenisko saiti, lai pārliecinātos par pareizu uzdevumu izpildi. „Mūsu klienti ir augsti novērtējuši mūsu darbu un atzīst, ka e-kursi ir lielisks veids, kā patstāvīgi papildināt vai nostiprināt savas valodas zināšanas sev vēlamajā laikā, jo ir nepieciešams vien dators, internets un austiņas”, pamato Andris Ķikāns, AS „Datorzinību centra” valdes priekšsēdētājs.

Starptautisko konferenci “Valoda, tehnoloģijas un Eiropas nākotne” organizēja: TILDE, META-NET; LATVIJAS KULTŪRAS MINISTRIJA. Atbalstīja: MICROSOFT. Vairāk informācijas par konferenci, skatīt šeit: www.ltrigaconference2012.com