Kā darbu ar datoru padarīt efektīvāku?

Ikdienā, strādājot ar datoru, lai paveiktu dažādas darbības, mēs visbiežāk izmantojam pelīti vai skārienjūtīgo paliktni. Protams, mums tas ir ierasts un pārbaudīts veids kā paveikt nepieciešamo. Taču, ko Jūs teiktu, ja dzirdētu apgalvojumu, ka dažādas ierastās pelītes darbības ir iespējams paveikt efektīvāk – ar taustiņu palīdzību? 

Mēs esam apkopojuši dažus īsinājumtaustiņus Windows operētājsistēmu datoriem, kas varētu palīdzēt Jūsu darba ikdienu padarīt efektīvāku, atstājot laiku svarīgākām lietām.  

Mēs jau zinām populārāks taustiņu kombinācijas Ctrl+C, lai nokopētu tekstu, un Ctlr+V, lai to iekopētu. Taču, lai būtiski celtu savu produktivitāti darbā ar datoru, Jūs varat izmantot arī citas taustiņu kombinācijas.
Piemēram, lai pārslēgtos starp atvērtajiem datora logiem, varat izmantot Alt+Tab. Savukārt, Alt+F4 palīdzēs ar vienas kustības palīdzību aizvērt visas datorā atvērtās lietotnes un logus.
Arī Windows pogai ir vairāk, nekā tikai viena nozīme – atvērt START logu. Kombinācija Windows+S var izmantot, lai atvērtu datora meklēšanas rīku, taču Windows+bultiņas samazinās atvērto logu, pārvietojot to uz attiecīgo ekrāna daļu.  

Lai uzzinātu par vēl dažādiem īsinājumtaustiņiem, ko izmantot darbā ar Microsoft 365 programmām, kā arī lai papildinātu savas zināšanas par šo programmu lietošanu ikdienas darbā, piesakieties uz video kursiem. Tas ir jauns un lielisks mācīšanās veids – jebkurā laikā, vietā un tempā. Sāciet mācīties jau šodien! 

 

Rakstā izmantots:
Nield, D. (2022) “If You Know These Keyboard Shortcuts, You Won’t Need a Mouse” 
“Keyboard shortcuts in Windows”