Kompetences centru programmas aktualitātes

SIA „IT kompetences centrs” 11.04.2011 ir noslēdzis līgumu Nr. L-KC-11-0003 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par projekta „Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kompetences centrs” īstenošanu, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF). 35 pētījumi tiek īstenoti divos prioritārajos virzienos – biznesa procesu analīzes tehnoloģijas un dabīgās valodas tehnoloģijas.

Līdz ar rudens iestāšanos arī projekts tuvojas nobeigumam. Līdz 2015.gada oktobrim pabeigti 27 pētījumi, no tiem 17 biznesa procesu analīzes tehnoloģiju virzienā un 10 dabīgās valodas tehnoloģiju virzienā. Savukārt atlikušo 8 pētījumu īstenošana beigsies šī gada novembrī un decembrī.

Joprojām pētījumu dalībnieki aktīvi gatavo publikācijas, piedalās dažādās starptautiskās konferencēs un semināros. Ar panākumiem tiek prezentēti pētījumu rezultāti un iegūtas jaunas zināšanas tālākai pētniecībai. 2015.gada oktobrī jau 15 pētījumu rezultāti pieejami rakstos, kas indeksēti SCOPUS vai Web of Science datu bāzēs.

Vairāk informācijas par pētījumu aktualitātēm un publikācijām var atrast IT kompetences centra mājas lapas sadaļā aktualitātes.

Ziņas sagatavoja:

SIA „IT kompetences centrs” valdes priekšsēdētāja Signe Bāliņa

e-pasts: signe.balina@itkc.lv