Latviešu zinātnieki rada jaunas e-studiju tehnoloģijas

Jauno digitālo tehnoloģiju pielietojums ir pētījumu lauks, kurā šobrīd pasaules zinātnieku ieguldījums ir ļoti liels. Daudzi zinātnieki, veicot pētījumus, mēģina radīt jaunas eksperimentālās izstrādnes, kas jau tuvākajā nākotnē kļūtu par produktiem ar augstu pievienoto vērību.

RTU zinātnieki, sadarbojoties ar SIA “Lursoft” un A/S “Datorzinību Centrs”, ir uzsākuši projektu “Jauni lietotāju uzvedības interpretācijas algoritmi radikālai zināšanu pārneses uzlabošanai eEkosistēmā” (JAUZI).

Projekta mērķis ir sniegt ieguldījumu mūsdienu eEkosistēmas labākas izpratnes veicināšanā, kā arī plaši pielietojamu produktīvu zināšanu radīšanā.

Projekta mērķis ir labāk izprast mūsdienu e-ekosistēmu, kā arī radīt produktīvas plaši izmantojamas zināšanas.

Projekta JAUZI partneri kopīgi pētīs lietotāju uzvedību e-ekosistēmā, lai radītu algoritmus, kuri atbalstīs e-ekosistēmas lietotājus (klientus un uzturētājus), radikāli uzlabojot zināšanu pārnesi ražošanas uzņēmumos, veicinot ražošanā nepieciešamo jauno zināšanu apguvi, kā arī tāldarbu.

Eksperimentālā izstrādne būs jauna programmatūra un metode, kuru e-servisa sniedzēji piegādās klientu informācijas sistēmu uzturētājiem.

2014. gada 30.jūnijā veiksmīgi tika noslēgts projekta II. pārskata periods, kura laikā tika veikti pēdījumi eksperimentālās izstrādes radīšanai. Šobrīd III. pārskata periodā veiksmīgi tiek turpināts darbs pie aktivitāšu īstenošanas.

Iet uz projekta informāciju RTU mājas lapā www.vu.lv.